+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Yardımlaşma ile ilgili kompozisyon örneği kısa Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yardımlaşma ile ilgili kompozisyon örneği kısa

 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Yardımlaşma ve yardımseverlik, önemli ve yaygın bir toplumsal değerdir. Toplumsal hayatta karşılaşılan ve çözümünde zorlanılan problemler, yardımlaşma yoluyla kolaylıkla çözülür. İnsanlar çok farklı konularda birilerine yardım edebilirler.
  İnsanların birbirine yardımcı olması; toplumda sevgi bağlarının oluşmasının en güzel yoludur.

  Yardımlaşmanın makbul olanı; ihtiyaç sahibinin tespit edilerek gizliden gizliye; deşifre ve afişe etmeden yapılan yardımlardır.
  Sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek atasözümüz; yardımlaşmanın nasıl yapılması gerektiğini açıklamaya yetmektedir.

  Kuran-ı Kerimde "iyilikte ve takvada birbirinizle yardımlaşın, günah ve düşmanlıkta yardımlaşmayın" buyurulmaktadır. Buna göre meşru olan aklen ve dinen uygun olan her hususta insanlar birbirleriyle yardımlaşacaklardır.
 3. Ziyaretçi
  doğrudur insanlar yardımlaşarak dahab birlik ve huzur içinde olurlar
 4. Ziyaretçi
  Yardımlaşma ve Önemi

  İnsanların birbirine yardımcı olması; toplumda sevgi bağlarının oluşmasının en güzel yoludur. Başkalarından uzaklaşan, tek başına başarılı ve mutlu olabileceğini düşünen kişiler başarıdan tamamen uzaklaşırlar.Çünkü hangi konuda olursa olsun dayanışma ve yardımlaşma bizim için yarar getirir.
  İnsanlar arasında birliğin ve dayanışmanın mutlu olma yolunda gerekli olduğuna inanan büyük düşünür Mevlana Celaleddin Rumi şu ünlü sözünde gerçekten yardımlaşmanın önemini en güzel şekilde vurgulamıştır; “Her birimiz tek kanatlı melekleriz ve bizler ancak birbirimizi kucaklayarak uçabiliriz.”

 5. Ziyaretçi
  aynen dediğin gibi süper 10 numara. bu siteye girin. ödevlerde 100'ünüz gülsün

 6. Ziyaretçi
  çok güzel kompozisyonlar ödevden 100 alacağım kesin.

 7. Ziyaretçi
  Bence cok guzel ve buna 10 Numara deyil;100 Numara derim bennn!!

 8. Ziyaretçi
  türkçe performans için güzel kompozisyon helede 1. si
  adım da Efe

+ Yorum Gönder


Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
yardımlaşma ile ilgili atasözleri kompozisyon,  yardımlaşma ile ilgili kompozisyon kısa,  yardımlaşma ile ilgili kompozisyon,  yardımlaşma ile ilgili atasözü kompozisyon