+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Ördek ne yer Ördek nasıl bakılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ördek ne yer Ördek nasıl bakılır
  Ördek ne yer

  Ördek bakımı,Ördekler su canlısı olmalarına rağmen yaşamlarını karada da sürdürebilmektedir. Genelde bataklık ve nehir kenarlarında yaşamayı severler. Beslenmeleri kolay olacağından zamanla evcilleştirilmiştir.Evcil ördekler gruplar halinde yaşamayı severler. Bakılacak ortamı ördeğin cinsine göre seçmeliyiz. Bahçe, kümes, kafes gibi ortamlarda barınırlar. Ördekler diğer kuş türlerine göre ayakları perdelidir. Ayaklarda bulunan perde ördeklerin yüzmesine yardımcıdır.
  Ördek bakımı
  Ördek cinsleri arasında uçucu olanları da vardır. Bundan dolayı barınacak ortam uçmalarını önleyci nitelikte yapılmalıdır. Ördekler karada da yaşamalarına rağmen yüzme onlar için çok önemlidir. Barınacak ortamda havuz vb gibi nesneler yok ise mutlaka oynayabileceği bir leğen konulmalıdır.
  ördek nasıl bakılır
  Ördeklerin uçmasını önlemek için kanatlarının ucunu uzman yardımıyla kesebilirsiniz. Böylece çevreye ve kendisine zarar vermezler. Ördekler dayanıklı hayvanlardır. Yoğun hava şartlarına dayanıklık gösterirler.
  Ördekler yemek yemeyi seven kuş türü olarak bilinir. Tohum, kurbağa larvaları, küçük kurtçuklar, küçük balıklar, kurbağalar ile beslenirler.
 2. Ziyaretçi

  ÖRDEKLERDE kız erkek ayırımını küçükken nasıl yapılır?? (sorusu hep akla takılır) Bu yüzden erkek olduğu ördeği elinize alın gagasından çekin eğer çekerken oynatıp durursa (kız) eğer rahat durursa (erkekdir) UMARIM YADIMCI OLMUŞUMDUR?????
 3. Ziyaretçi
  Ördekler ördek yemi yer.Ama soğuk suya koyma ölebilir Kalbi durup Ve fazla eline alma
 4. Ziyaretçi
  eğer yuvası soğuksa bir pet şişeye kaynar su koyup kumaşla sarıp yan şekilde koyabilirsiniz

 5. Betul
  Devamlı Üye
  Ördekler hemen hemen bütün dünyanın sulak olan yerlerde yaşarlar. Perde ayaklı ördeklere genelde su ördekleri adı verilir. Ördekler iki grupta incelenirler; evcil ve yabani su kuşlarıdırlar.

 6. Ziyaretçi
  Ördek ler çamurda yerler bu yüzden yumurtaları mil kokar , tavuklarla aynı yerde yaşıyabilirler de onlarin yediklerinin hemen hemen hepsini yerler

+ Yorum Gönder


ördekler ne yer,  ördek ne yer,  ordek ne yer,  ördek nasıl bakılır