+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Eğitimle ilgili Bilgiler Forumunda Pamukta Fasulye Nasıl Yetişir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Pamukta Fasulye Nasıl Yetişir

  Deney Fasulyesi Nasıl Yetişir


  Pamukta Fasulye 1.jpg

  Pamukta Fasulye 2.gif


  Pamukta Fasulye.jpg

  Malzemeler:
  1 adet kap,
  pamuk,
  bir avuç fasulye (mercimek veya nohutta olabilir),
  su


  Plastik kabın içini pamuk ile kaplayalım. Üzerine fasulyelerimizi serpiştirelim. Daha sonra fasulyelerimizin üzerini bir miktar pamukla örtelim. Son olarak da pamuğun üzerine bir miktar su dökelim ve pamuk kurudukça sulamaya devam edelim. Birkaç gün fasulyedeki değişiklikleri gözlemleyelim.

  Sonuç: Pamukların arasındaki fasulyelerin sulandıkça yeşerdiği görülür. Bitkiler de biz insanlar gibi canlı varlıklar olduğu için, su onların da en temel besin kaynağıdır.
 2. SuSKuN bELa
  Üye

  Pamukta fasulye nasıl yetişir öncelikle şunu söylemek gerekir ki bütün bitkiler nem ve yağış ister nem ile yağış alan bitkiler çabuk yetişir pamukta fasulye yetiştirmekte böyle bir şey işte siz pamuğa ne kadar su dökerseniz pamuk hep nemli kalır ve siz onu güneşin önüne de koyarsanız fasulye 1 hafta içerisinde yeşermeye başlayacaktır bunun tek bir nedeni vardır nem ile güneş.
 3. Ziyaretçi
  ben bunu 3 sınıfta yapmıştım. ama ben hergün suladım. ama yanlışbişey yaptım bilgisayar masamın altına koydum.5 gün geçti ve bi baktım 10cm uzamış üstteki pamuğu kaldırmış peki bbu nasıl oldu bbi fikrı olan varsa söylesin
+ Yorum Gönder


Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
pamukta fasulye,  pamukta fasulye nasıl yetiştirilir,  pamukta fasulye yetiştirme,  pamuğa fasulye nasıl ekilir